Ogólna

Jakie buty na zimę?

Jakie buty na zimę?

Dobre buty zimowe to takie obuwie, które jest w stanie zapewnić wygodę jak i także ciepło. Są to także buty, które trzymać się będą podłoża niezwykle śliskiego oraz nie ulegną zniszczeniu z powodu wilgoci, niskich temperatur czy też soli. Aby dokonać wyboru dobrych zimowych butów, to należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to z jakiego materiału są wykonane. Ważny jest także rodzaj podeszwy.

Na zimę zdecydowanie najlepiej jest wybrać buty, które są wykonane ze skóry naturalnej. Naturalna skóra jest najbardziej wytrzymała na zmiany temperatur. Skóra naturalna także nie pęka oraz nie odkształca się. Skóra także co ciekawe dopasowuje się do kształtu stopu. Właśnie dzięki temu buty z naturalnej skóry są jak najbardziej komfortowe. Oprócz tego skóra naturalna przepuszcza powietrze. Przepuszczane powietrze zapobiega przegrzaniu się stopu oraz także jej poceniu. Nie rozwinie się także grzybica.

Jaką podeszwę powinny mieć zimowe buty?

Na pewno nie ma bardziej kobiecych butów, a niżeli kozaki na wąskim jak i także wysokim obcasie. Obcas taki jednak nie jest wyborem dobrym jeśli chodzi o buty zimowe. Podeszwa butów zimowych musi być płaska, stabilna i najlepiej z ząbkami. Ząbki świetnie zapobiegają poślizgnięciu się na lodzie. Najlepiej jest także wybierać buty na podeszwie kauczukowej czy też gumowej. Im grubsza podeszwa, tym lepiej ona ociepla stopę. Podczas wybierania butów na zimę należy także zwrócić uwagę na wysokość samej cholewki. Gdy chce się uniknąć śniegu, który wpada do butów, to należy wybrać buty, których cholewki sięgają przynajmniej do połowy łydki.

Buty damskie, obuwie dla mężczyzn i dla dzieci – sprawdź oferty w Centrum Obuwniczym

Jak ocieplone powinny być zimowe buty?

Na pewno zimowe buty muszą być ocieplone i to od środka. Czasem ocieplenie jest tylko i wyłącznie elementem estetycznym i należy to dokładnie sprawdzić. Korzystne najbardziej ocieplenie to te z owczej wełny. Doskonale ociepla ono stopę, ale jednocześnie zapobiega poceniu się stopy, rozwojowi grzybicy czy też powstawaniu zapachy przykrego. Buty zimowe muszą być także odpowiedniego rozmiaru. Okazuje się, że buty zimowe muszą być o połowę rozmiaru większe od pozostałych butów. Chodzi o to, aby do buta weszła stopa w ciepłej skarpecie. Większy rozmiar, większa szerokość i długość noska umożliwiają mocniejsze ocieplenie stopu. Należy także wiedzieć, że w żadnym wypadku na obuwiu szczególnie zimowym nie można oszczędzać. Buty o kiepskiej jakości niestety zniszczą się i to podczas jednego sezonu.

Na buty droższe udzielana jest gwarancja. W takim wypadku gdy tylko ukaże się jakaś wada, to można je naprawić czy też nawet wymienić na nowe. Wytrzymałe, solidne i po prostu świetne buty jakościowo można już kupić za na przykład trzysta złotych. Na zakupy na, których chce się kupić buty należy mieć odpowiednią ilość czasu. Należy sprawdzić dokładnie wszystkie cechy obuwia przed jego zakupem. Nikt nie chce przecież mieć zimą przemoczonych stóp czy też nabawić się przeziębienia, otarć, odcisków czy też jakiś chorób skóry.