Rozrywka

Oryginalne prezenty – co kupić?

Oryginalne prezenty – co kupić?

Kupno prezentu bez względu na okazję stanowi dla wielu osób spore wyzwanie. Trzeba bowiem trafić w gust obdarowywanej osoby, przewidzieć upodobania, a także znaleźć ofertę atrakcyjną cenowo. Niekiedy brakuje pomysłu na prezent lub nie ma czasu na wymyślenie czegoś oryginalnego. W każdym razie odpowiednio wybrany podarunek powinien sprawić radość osobie obdarowywanej.

Prezenty tradycyjne

Klasycznym prezentem dla kobiety są kwiaty bądź słodycze. Taki zestaw można podarować praktycznie na każdą okazję, zarówno w kontaktach oficjalnych, jak i tych natury miłosnej czy rodzinnej. Dobrym pomysłem jest również wino bądź biżuteria. Nie ma kobiety, która nie zachwyci się delikatnym dodatkiem w postaci kolczyków bądź naszyjnika. Taki prezent dodatkowo stanowi pamiątkę i wywołuje sentymentalne uczucia.

Jeśli chodzi o mężczyzn, do klasyków można zaliczyć zegarek bądź krawat wykonany przez dobrego projektanta. Jeśli obdarowywany mężczyzna należy do rodziny lub grona bliskich znajomych, można zdecydować się na koszulę. Należy jednak dobrze znać daną osobę, aby trafić w gust oraz dobrać odpowiedni rozmiar ubrania.

Zarówno mężczyźnie jak i kobiecie można z powodzeniem podarować perfumy. Zwykle wybiera się te droższe, należy jednak dobrać je zgodnie z upodobaniem danej osoby. Smakoszom i amatorom jedzenia oraz dobrych trunków można podarować zestaw ciekawie zapakowanych herbat lub aromatyczną, oryginalną kawę. Nieco tańszym pomysłem na prezent np. w ramach podziękowań będzie kosz owoców lub słodyczy.

Ministerstwo Gadżetów – zobacz dostępną ofertę gadżetów i prezentów dla każdego

http://www.ministerstwogadzetow.com/

Oryginalne prezenty dla amatorów podróży

Coraz częściej spotkać można osoby z zamiłowaniem do wycieczek. Jeśli szukamy drogiego prezentu dla kogoś bliskiego, dobrą decyzją będzie aparat fotograficzny, którym będzie można uwieczniać cudowne chwile z wakacji bądź wypraw. W wielu sklepach internetowych można spotkać mapy w formie zdrapek, na których zdrapuje się odwiedzone już miejsca. Taką mapę można przypiąć w kluczowym miejscu w domu i napawać się liczbą odwiedzonych do tej pory miejsc.

Do mniej kosztownych prezentów należą: album fotograficzny na zdjęcia wkładane bądź wklejane, ramki na zdjęcia, kompas, globus lub fototapety przedstawiające ulubione miejsce danej osoby.

Prezenty tematyczne lub drobnostki

Pomysłowość rośnie wraz z poznaniem danej osoby. Każda pasja bądź zainteresowanie wiąże się z gamą pomysłów. Miłośnikowi motoryzacji można podarować środki do pielęgnacji pojazdu lub zestaw kluczy.

Świetnym pomysłem jest podarowanie książki, na której dodatkowo można napisać osobistą dedykację. Książka będzie stanowić wspaniałą pamiątkę oraz sprawdzi się w momentach nudy czy podczas długich podróży. Wiele osób decyduje się również na kupno kubka, misia, portfela, standardowo – koszulki, bądź innego elementu garderoby.

Chcąc zapewnić obdarowanemu nieco rozrywki, można zakupić bilety do kina, teatru czy na koncert. Ciekawym pomysłem będzie również elegancka kolacja, wizyta w muzeum, zoo lub filharmonii, a także emocjonująca jazda konna lub na gokartach. Coraz częściej kupuje się bony na wszelkie zabiegi kosmetyczne czy wizyty w SPA, a nawet skoki ze spadochronem.

Tak naprawdę kupno prezentu zależy wyłącznie od bogatej wyobraźni kupującego.